Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

História

 

Z histórie klubu.

Stolnotenisový klub začal písať svoju históriu v ročníku 1978/1979 a v roku 2008 oslávil svoje 30 výročie. Na jeho zrode sa podieľali Milan Ďurech, Eduard Komžík, Viliam Masár, Pavol Beták, Miroslav Obžera a František Sluka. Klub sa prihlásil do majstrovstiev okresu Prievidza a svoje zápasy hrával v miestnej ZŠ. Prvým predsedom sa stal Milan Ďurech. V ročníku 1997/1998 už pod vedením nového predsedu Františka Bartu sa stal majstrom okresu a postúpil do V. ligy hornonitrianskeho regiónu. Mužstvo tvorili hráči Michal Šimo, Milan Hudec, Jozef Valčuha, František Barta, Rudolf Urban, Ján Schvandtner ml.. V ročníku 1999/2000 družstvo mužov postúpilo do IV. Ligy trenčianskeho kraja a zároveň klub prihlási do súťaže aj svoje B mužstvo. V týchto ročníkoch striedavo tvorili mužstvá hráči Ján Žiak, Michal Šimo, Milan Hudec, František Barta, Pavol Kolár, Marek Vrtiel, Rudolf Urban, Peter Masár, Jozef Súkeník, Martin Dáni, Marián Dáni, Róbert Plachý.V ročníku 2001/2002 A mužstvo postúpilo do III. Ligy trenčianskeho kraja a klub pre rozširujúcu sa členskú základňu a záujem o tento šport v roku 2002 založil aj C mužstvo. V sezóne 2006/2007 B mužstvo postúpilo do IV ligy trenčianskeho kraja.Od počiatku vzniku klubu sa venovala pozornosť aj mládeži. Celých 18 rokov stál pri mládeži Viliam Másár, ktorého neskôr vystriedal František Barta. V rokoch 1993/1994 sa družstvo žiakov stalo majstrom okresu a v ročníku 1994/1995 potvrdili prvenstvo v okrese a na majstrovstvách kraja obsadilo 2. miesto. Družstvo tvorili žiaci Ján Schvandtner, Peter Školna, Martin Dáni, Jozef Letavaj.

Ročník 2010/2011

V ročníku 2010/2011 pod vedením nového predsedu klubu Romana Hrádela sa A mužstvo stalo víťazom III. Ligy mužov trenčianskeho kraja a vybojovalo si účasť v nasledujúcom ročníku v II. lige mužov trenčianskeho kraja. B mužstvo obsadilo 5 miesto v IV. lige trenčianskeho kraja a C mužstvo obsadilo 5 miesto v okresnej súťaži okresu Prievidza. Klub reprezentujú hráči Milan Grman, Ján Žiak, Jakub Hrádel, Marián Caňo, Michal Šimo, František Barta, Roman Hrádel, Milan Hudec, Jozef Valčuha, Emil Milota, Rudolf Urban, Marek Vrtiel, Juraj Rumli, Pavol Kolár, Peter Školna, Andrej Plevka, Ladislav Kleman, Vladimír Radosa.V súčasnej dobe náš klub reprezentuje bývalý úspešný slovenský reprezentant v stolnom tenise a držiteľ viacerých ocenení z európskych a svetových šampionátov Milan Grman, vďaka ktorému sa nám podarilo spropagovať tento šport v regióne Hornej Nitry. Klub svoju činnosť vykonávava v miestnej ZŠ, kde má vytvorené dobré podmienky pre svoju prípravu vrátane vlastnej športovej klubovne . Našu činnosť výrazne podporuje miestny obecný úrad a miestny podnikatelia medzi ktorých hlavne patria spoločnosti Polstrav, Auto Kleman, OK Radosa, Chemat computer service s.r.o.Klub udržiava partnerskú spoluprácu s nemeckým stolnotenisový klubom SV Morlenbach aj na medzinárodnej úrovni a každoročne organizuje vzájomné výmenné stretnutia spojené s tradičnými priateľskými zápasmi, ktoré majú vysokú športovú úroveň.

 

Ročník 2011/2012

V ročníku 2011/2012 sa A mužstvo stalo víťazom II. Ligy mužov trenčianskeho a nitrianskeho kraja a vybojovalo si účasť v nasledujúcom ročníku v I. lige mužov s celoslovenskou pôsobnosťou. B mužstvo obsadilo 1 miesto v IV. lige trenčianskeho kraja a vybojovalo si účasť v III. Lige mužov trenčianskeho kraja. C mužstvo obsadilo 1 miesto v okresnej súťaži okresu Prievidza a vybojovalo si účasť v oblastnej súťaži hornonitrianskeho regiónu.Klub reprezentujú hráči Milan Grman, Jaroslav Cagán, Ján Žiak, Jakub Hrádel, Marián Caňo, Ivan Papák, Michal Šimo, František Barta, Roman Hrádel, Milan Hudec, Jozef Valčuha, Emil Milota, Rudolf Urban, Juraj Rumli, Pavol Kolár, Peter Školna, Andrej Plevka, Ladislav Kleman, Vladimír Radosa. Stále ťahá A mužstvo bývalý úspešný slovenský reprezentant v stolnom tenise Milan Grman, vďaka ktorému sa nám darí napredovoať v tomto športe v celoslovenskej pôsobnosti.

 

 

 

TOPlist